Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aktuální počasí

Počasí dnes:

4. 3. 2024

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, zpočátku místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 6 až 2°C.

Navigace

Obsah

II ročník přívesnického tábora v Běstvině

Typ: ostatní
2. ročník přívesnického tábor v Běstvině se konal od 16. 7. do 20. 7. 2018

Od 16. 7 do 20. 7. proběhl v Běstvině II. ročník přívesnického tábora. 18 dětí ve věku od 5 do 12 let, pod vedením Aleny Svobodové a Andrey Procházkové strávily 5 dní pod heslem Řemeslo má zlaté dno. Děti se rozlosovaly do 2 týmů, ve kterých celý týden soutěžily. Počasí celý týden dětem přálo a tak ani moc nezmokly, ani se nespálily od sluníčka.

1. den - MÝDLAŘI - výroba mýdel s paní J. Dytrychovou v Dětském klubu v Běstvině (vše pro jejich výrobu dostaly děti bezplatně i s pomocí při samotné práci). Děkujeme paní Dytrychové.

2. den – ŠVADLENY - výlet do Chotěboře do dílny, kde si děti vlastnoručně ušily polštářek a vyrobily magnetku (a kromě těch úplně nejmenších zvládli jehlu a nit úplně všichni (u stroje se vystřídaly všechny děti).

3. den – PEKAŘI - každé družstvo si ručně "uhnětlo" vlastní těsto, umotalo vlastní housky a dohromady se upeklo 40 výborných houstiček. Děkujeme paní S. Svobodové, že dohlédla při zadělávání těsta!

- HASIČI – odpoledne, i přes nepřízeň počasí, navštívili tábor hasiči a ukázali, co umí (R. Schneberger a J. Drozda). Možná, že i Běstvina se dočká svého dětského hasičského týmu.

4. den – KOŠÍKÁŘI - to byla náročná disciplína! Některým se podařilo dokončit vlastní košíček (těm patří velký obdiv, protože to není lehké) a těm menším se, v rámci časových možností, podařilo doladit košíček do tvaru klícky. Na výrobu dohlížela a ochotně poradila a pomohla paní Olga Dydrychová.  

5. den – KNIHAŘI - pátek se ještě dopoledne nesl v duchu řemesel a to tvorbě vlastního leporela a jeho doplnění razítky listů a šišek stromů. Děkujeme paní J. Lišovské Rosické, že pro si našla čas na dohled při výrobě a věnovala materiál, který byl pro výrobu potřeba.

Celý týden měly děti za úkol trénovat Morseovu abecedu, která jim pomohla s rozluštěním šifry, podle které na závěr tábora našly poklad, o který se rozdělily. Každý tým si zvolil svoje jméno: Řemeslníci x Vostrý kšilty. Oba si volily různé strategie, jak se dostat k pokladu a i když jednomu z týmů dala "morseovka" opravdu zabrat, poklad byl spravedlivý pro všechny.

Pár slov od vedoucích: Za nás vedoucí můžeme konstatovat, že máme na co vzpomínat. Nebyla nouze o vypjaté chvilky, ale převažovaly ty lepší. Snad se dětem týden líbil, nám ten týden strašně rychle utekl. A pokud síly a chuť vydrží, tak za rok na shledanou. Andrea a Alena 

Hodnocení zástupce rodičů: Velký obiv a obrovské díky oběma vedoucím, protože dokázat zabavit 18 dětí v tak velkém věkovém rozptylu není snadné. Všechny děti chodily odpoledne domů spokojené, že se něco naučily, těšily se na další táborový den a závěrečná „bojovka o poklad“ byla krásným vyvrcholením celého týdne. Děti domů přinesly nejen zážitky, ale taká krásné výrobky a zkušenosti. A znovu musím poděkovat paní Procházkové a paní Svobodové, že se o děti postaraly a zabavily je. Díky patří i paní kuchařce, která se postarala o výborné jídlo pro děti i všem odborným poradcům, kteří věnovali svůj čas pro naše děti.

Fotky z celého týdne najdete na webu obce v sekci fotogalerie


Vytvořeno: 23. 7. 2018
Poslední aktualizace: 23. 7. 2018 11:56
Autor: